RAMZES je plochý slnečný kolektor vyrábaný na Slovensku za bezkonkurenčnú cenu! Slnečný kolektor Ramzes je určený na ohrev TÚV, bazénov a podporu vykurovania so samotiažovou a nútenou cirkuláciou. Inštaluje sa vo vertikálnej a horizontálnej polohe. Vývody zo slnečného kolektora sú závitové ¾“. Rám slnečného kolektora je z Al-Mg-Si vysokopevnostných profilov, dno kolektora je z Al plechu. Solárne sklo je v hlavnom ráme uchytené pomocou špeciálneho U profilu z materiálu Al-Mg-Si. Absorbér je hliníkový plech s vysokoselektívnou vrstvou Mirotherm, na ktorom je mechanicky prichytený 11-radový medený register s dokonalou CNC Technológiou Solar Absorber LAUGOTHERM – bezkonkurenčná účinnosť a kvalita.

Technológia Solar Absorbér Laugotherm
Je technológia mechanického tvarovania dvoch plechov, pri ktorej je dosiahnuté klzné spojenie rúrok registra s absorbérom. Zabezpečuje dlhodobú bezproblémovú funkčnosť s kvalitným a dokonalým kontaktom odovzdávania tepla z absorbéra do teplonosnej kvapaliny.

Pri vývoji plochého termického kolektora RAMZES sa kládol hlavný dôraz na, vysokú pevnosť, veľké energetické zisky, dlhú životnosť – spoľahlivosť,  jednoduchú montáž a prijateľnú cenu. Slnečný kolektor  je vhodný pre rodinné domy bytové domy, vývarovne, kúpaliská a priemysel. Je určený pre tlakové systémy. Ročne dokážu zabezpečiť až 75% teplej vody. Pri vhodnom náklone je možné zabezpečiť aj účinnú podporu vykurovania. Vysoké solárne zisky zabezpečuje priepustnosť matného solárneho skla  91,5%,  izolácia R 1,5 a  hustý  medený register  spájaní s vysoko selektívnym prémiovým Al plechom mechanickou špeciálnou  LGT  technológiou (bezstratová technológia prenosu tepla). Vyrába sa v dvoch prevedeniach pre vertikálne uchytenie a horizontále.

EXTRÉMNÝ ZÁŤAŽOVÝ TEST č.1


EXTRÉMNÝ ZÁŤAŽOVÝ TEST č.2


EXTRÉMNÝ ZÁŤAŽOVÝ TEST č.3


image-0image-1image-2image-3image-4image-5image-6image-7